УСПІШНЕ ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Від сьогодні учні перейшли на дистанційну форму навчання. Певні навички он-лайн навчання ми всі вже отримали підчас карантину весною,тому зараз значно легше…

Хоча багато учнів і навіть дорослих говорять про те, що домашня обстановка сама по собі не сприяє освітньому процесу, складно сконцентруватися на навчанні. Адже поруч холодильник, домашні улюбленці, ліжко, іграшки і серед усього цього дитина, якій хочеться гратися в стрілялки-броділки, базікати з друзями в мережах, дивитися на youtube блогерські сюжети.

Адже школа на підсвідомості – це робота, а дім – відпочинок. Те, що не потрібно нікуди йти, розслабляє. Більшості дітей самоорганізуватися важко.

За самоорганізацію у людини відповідають лобові частки мозку

У сучасних дітей через гаджети, через інформаційну перенасиченість, через загальні еволюційні процеси фронтальна кора розвинута набагато гірше, а процес самоорганізації запізнюється.

Психологи виділяють чотири рівні організованості дитини.

1. Коли школяр сидить над уроками лише разом з батьками, а без них нічого не робить,

2. Дитина в змозі самостійно зробити частину або все завдання, але потребує включення батьків у процес -їй важливо показати батькам зроблене.

3. На цьому рівні учень складає план, що за чим робитиме, і виконує все домашнє завдання.

4. Дитина не тільки робить завдання, а ще й вивчає додатковий матеріал.

Що робити батькам в ситуації з дистанційним навчанням?

Прийняти той рівень самоорганізації, на якому знаходиться їхня дитина. Або ж допомогти власній дитині стати більш самостійною і організованою ( звісно для цього потрібен час і певні зусилля та особисті ресурси батьків)

 Перше, що можуть і повинні зробити батьки, якщо хочуть бачити позитивні результати он-лайн навчання— допомогти дітям організувати свій робочий час. Тобто скласти режим дня і покроково його виконувати. Така організація допоможе регулювати власні дії, відчути відповідальність за власне життя та допоможе зняти зайву тривогу.

 Допоможіть дитині почати планувати та організовувати свій день, тиждень, розраховувати час, відмічати виконані завдання у щоденниках чи мобільних додатках (Goal Meter, Time Tree, Momento, Grid Diary, Trellо, Jorney, ResgueTime, Антилінивець). Оберіть те, що зручніше саме для вашої дитини щоб це стало зручним інструментом та помічником у навчанні.

 Облаштуйте зручне та комфортне робоче місце з необхідною відстанню до екрану, можливістю зручно та рівно сидіти.

 Протягом дня варто врахувати необхідність прогулянки на свіжому повітрі (1,5 – 2 години), можливості порухатись, погратись, зайнятись улюбленою справою, допомогти у домашніх справах.

 Корисно навчити дитину гімнастиці для очей, щоб знизити негативний вплив на зір. ( про цікаві вправи з цієї теми в наступному пості)

 Введіть час у родині без гаджетів – під час їжі, перед сном, на прогулянці. Власним прикладом показуйте, що спілкування в родині цінне і цікаве.

 Важливо обговорювати з дитиною, чи потрібна їй допомога, яка і кого саме з батьків. А потім – що вдалося, що ні і чому саме.

Але пам’ятайте, що правильно організований день, режим дитини і навіть високі результати в навчання – не самоціль. Уникайте крайнощів, будьте гнучкими, дослухайтесь до своєї дитини та її потреб.

І головне – не забувайте обіймати дитину та давати їй відчуття захисту, сили та підтримки. Батьківська любов завжди допомагає.

 

П'ЯТЬ МОВ БАТЬКІВСЬКОЇ ЛЮБОВІ 

 

 

Батьківська любов , як і всяка інша любов, має різні прояви. Ви можете безмірно любити свою дитину, але головне не те , що відчуваєте ви по відношенню до неї , а те, що вона відчуває, і чи усвідомлює те, що ви її любите? На жаль, деякі батьки абсолютно не вміють показувати свою любов власним дітям.

Психологи виділяють 5 " мов" батьківської любові , які були описані сімейним психологом Гері Чемпеном . « Говорячи » на яких батьки можуть повною мірою продемонструвати свою любов дитині. 

1 . Фізичний контакт .

Фізичний контакт між батьками і дитиною , це не тільки поцілунки, обійми і погладжування , але ще й просте дружнє поплескування по плечам , прогулянки за руку, жартівлива "боротьба" та інше.

Фізичний контакт украй важливий для дітей , незалежно від статі. Татусям , які часто соромляться " сюсюкатися " з дитиною , потрібно пам'ятати, що відсутність найпростішого фізичного контакту з одним з батьків може згубно позначитися на психіці дитини надалі . Через фізичний контакт батьки передають дітям потужний емоційний позитивно забарвлений заряд.

2 . Заохочувальні слова .

Частіше хваліть . Слова "Я тебе люблю " , звернені до дитини , позитивно впливають на дитячу душу. Поменше критики і грубих , образливих слів - будь-яке з них може дуже болісно поранити дитяче серце . Якщо навіть ви незадоволені поведінкою дитину, не опускайтеся до образ і різких закидів , просто поясніть дитині причину свого невдоволення .

3 . Безроздільна увага .

Проводьте з дитиною більше часу ! Причому , слід не просто брати дитину з собою кудись і потім не звертати на неї уваги , слід проводити час з дитиною в першу чергу якісно . І неважливо , чи йдете ви до зоопарку або просто сидите на дивані , читаючи дитині книгу . Показуйте свою зацікавленість її життям , задавайте питання , але не лізьте насильно в усі сфери діяльності - і у дітей повинні бути свої маленькі секрети. Запам'ятайте , що близькість звичайна ( ви сидите поруч з дитиною ) ще не дорівнює близькості душевній.

Подарунки не обов'язково купувати в магазині. Повірте , дитину порадує і камінчик

з річки , особливо якщо ви розповісте про нього гарну історію. Не лінуйтеся , упаковуйте подарунки гарно - діти тягнуться до краси і набагато більш чутливі до естетики , ніж дорослі. Чим зосереджувати всю свою увагу на подарунках , приурочених до великих свят, частіше робіть дитині несподівані сюрпризи , які у виховних цілях можна приурочувати до позитивних досягнень дитини і підносити , як заохочення .

5 . Допомога .

Батьківська любов ще проявляється у формі допомоги дитині . Побутові клопоти й елементарна дбайливість також відносяться до цієї мови любові. Ви продемонструєте свою любов , якщо допоможете дитині прибрати в кімнаті іграшки не з перекошеним від невдоволення особою , бурмочучи, що можна б вже все робити самостійно , а доброзичливо і з задоволенням.

Кожна дитина потребує однієї мови любові більше , ніж в іншої. Хтось дуже любить обійматися і сидіти на руках , хтось обожнює , коли йому дарують подарунки , а хтось жити не може без балаканини з батьками про все на світі.

Якою б не була ваша дитина , пам'ятайте , що демонструвати свою батьківську любов можна на 5 різних мовах , і краще користуватися ними усіма.

 

 

Майже всі батьки сьогодні працюють. Багато хто працює дуже багато і важко. Час непростий. Потрібно заробляти гроші, щоб годувати родину. Страшно втратити роботу, тому їй віддаються всі сили. Або просто робота дуже захоплює, важлива для реалізації себе. У стрімкому темпі буднів багатьом батькам важко вибрати час для спілкування з дитиною.

 

Дитина може використовувати різні деструктивні способи, щоб привернути до себе увагу. Давайте розглянемо, що почуває дитина, коли батьки дуже зайняті і приділяють їй мало часу і уваги. І які варіанти поведінки допоможуть і вам, і дитині.

По-перше, дитина може не розуміти, чому батьків, чи одного з батьків постійно немає. Вона може почувати себе непотрібною, самотньою, беззахисною.

По-друге, дитина має потребу в передбачуваності і стабільності. Їй дуже важко, коли батьки непередбачено затримуються чи від‘їжджають кудись.

Часто діти починають хворіти, погано вчитися, розкидати речі, красти – все тільки для того, щоб хоча б такою своєю поведінкою звернути на себе увагу.

 

Один хлопчик навмисно кидав взуття посередині передпокоїв, оскільки знав, як любить порядок його батько. Але це був його єдиний спосіб привернути до себе увагу, нехай і негативну, з боку батька.

 

1. Визначте час протягом дня чи тижня (у залежності від віку і ситуації), який ви можете присвятити своїй дитині, не відволікаючись ні на які інші справи. Дитина повинна знати – у цей час вся ваша увага належить їй і нікому і нічому іншому.

2. Важливо дати дитині зрозуміти, що навіть коли мами чи тата немає поруч, вони пам’ятають про неї і люблять її. Ви можете подарувати йому чи їй якийсь талісман, дрібничку, що завжди буде з ним чи з нею, через яку дитина зможе відчувати вашу підтримку.

3. Спробуйте розповісти дитині про свої справи, про те, що вас захоплює в них. Тоді дитина зможе відчути свою причетність і значимість, оскільки батьки діляться з нею.

4.Намагайтеся попереджати свою дитину про те, коли в неї буде можливість вас побачити чи коли вас не буде. При цьому завжди краще, якщо є можливість, щоб дитина знала, як з вами зв’язатися у разі потреби.

 

Дитині може бути досить зовсім небагато часу в день, щоб почувати себе потрібною і улюбленою батьками. Уся справа в тім, чим наповнити цей час.

Багато дітей зі смутком говорять, що їхніх батьків цікавить тільки їхнє навчання. Багато хто просто ненавидить щовечірній допит батьків «Як справи в школі? Що ти сьогодні одержав (одержала)?».

Якщо у вас декілька дітей, вкрай важливо, щоб кожний з них знав, коли в нього буде можливість поспілкуватися з батьками наодинці, без братів і сестер.
ПОШУК

КАЛЕНДАР

<< < жовтня 1893 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31