Новини

УСПІШНЕ ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ. ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Від сьогодні учні перейшли на дистанційну форму навчання. Певні навички он-лайн навчання ми всі вже отримали підчас карантину весною,тому зараз значно легше…

Хоча багато учнів і навіть дорослих говорять про те, що домашня обстановка сама по собі не сприяє освітньому процесу, складно сконцентруватися на навчанні. Адже поруч холодильник, домашні улюбленці, ліжко, іграшки і серед усього цього дитина, якій хочеться гратися в стрілялки-броділки, базікати з друзями в мережах, дивитися на youtube блогерські сюжети.

Адже школа на підсвідомості – це робота, а дім – відпочинок. Те, що не потрібно нікуди йти, розслабляє. Більшості дітей самоорганізуватися важко.

За самоорганізацію у людини відповідають лобові частки мозку

У сучасних дітей через гаджети, через інформаційну перенасиченість, через загальні еволюційні процеси фронтальна кора розвинута набагато гірше, а процес самоорганізації запізнюється.

Психологи виділяють чотири рівні організованості дитини.

1. Коли школяр сидить над уроками лише разом з батьками, а без них нічого не робить,

2. Дитина в змозі самостійно зробити частину або все завдання, але потребує включення батьків у процес -їй важливо показати батькам зроблене.

3. На цьому рівні учень складає план, що за чим робитиме, і виконує все домашнє завдання.

4. Дитина не тільки робить завдання, а ще й вивчає додатковий матеріал.

Що робити батькам в ситуації з дистанційним навчанням?

Прийняти той рівень самоорганізації, на якому знаходиться їхня дитина. Або ж допомогти власній дитині стати більш самостійною і організованою ( звісно для цього потрібен час і певні зусилля та особисті ресурси батьків)

 Перше, що можуть і повинні зробити батьки, якщо хочуть бачити позитивні результати он-лайн навчання— допомогти дітям організувати свій робочий час. Тобто скласти режим дня і покроково його виконувати. Така організація допоможе регулювати власні дії, відчути відповідальність за власне життя та допоможе зняти зайву тривогу.

 Допоможіть дитині почати планувати та організовувати свій день, тиждень, розраховувати час, відмічати виконані завдання у щоденниках чи мобільних додатках (Goal Meter, Time Tree, Momento, Grid Diary, Trellо, Jorney, ResgueTime, Антилінивець). Оберіть те, що зручніше саме для вашої дитини щоб це стало зручним інструментом та помічником у навчанні.

 Облаштуйте зручне та комфортне робоче місце з необхідною відстанню до екрану, можливістю зручно та рівно сидіти.

 Протягом дня варто врахувати необхідність прогулянки на свіжому повітрі (1,5 – 2 години), можливості порухатись, погратись, зайнятись улюбленою справою, допомогти у домашніх справах.

 Корисно навчити дитину гімнастиці для очей, щоб знизити негативний вплив на зір. ( про цікаві вправи з цієї теми в наступному пості)

 Введіть час у родині без гаджетів – під час їжі, перед сном, на прогулянці. Власним прикладом показуйте, що спілкування в родині цінне і цікаве.

 Важливо обговорювати з дитиною, чи потрібна їй допомога, яка і кого саме з батьків. А потім – що вдалося, що ні і чому саме.

Але пам’ятайте, що правильно організований день, режим дитини і навіть високі результати в навчання – не самоціль. Уникайте крайнощів, будьте гнучкими, дослухайтесь до своєї дитини та її потреб.

І головне – не забувайте обіймати дитину та давати їй відчуття захисту, сили та підтримки. Батьківська любов завжди допомагає.
ПОШУК

КАЛЕНДАР

<< < березня 2021 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31